O kapele

Akustické duo & Full band

Akustické duo PoZemi

Za mikrofonem v sestavě Akustické duo PoZemi můžete potkat Betty Pospíšilovou, v případě alternace Barču Smutnou. Jednu ze zpěvaček pak na kytaru doprovází Honza Zemánek. 


PoZemi Full band kapela

Jádrem sestavy Full band PoZemi je dvojka z akustického dua - Betty a Honza. Partu rozšířil Kuba Jursa se svojí basovou kytarou, za klávesy zasedl Fany Štefl a za bicími řádí David Müller. 


Něco málo o každém z nás...

Betty Pospíšilová

Zpěv

V útlém věku začala navštěvovat hodiny sólového zpěvu, příčné flétny a kláves na ZUŠ Velké Meziříčí. Zúčastňovala se pravidelných hudebních soutěží, které ji motivovaly na sobě dále pracovat. Několik let působila v pěveckém sboru Harmonie, kde ztvárnila hlavní roli v muzikálu Johanka z Arku. Patřila do seskupení Divadlo Ikaros, jenž zinscenovalo například muzikály Evita nebo Alenka v říši divů. Při vánočních koncertech a na svatbách působila jako host v hudební skupině Pavana. Byla nedílnou součástí acapella BaBeMaFr, čtyřčlenné skupiny, která vznikla díky nadšeným kamarádům z Gymnázia Velké Meziříčí. Tři roky zpívala v kapele Maraton. Nyní zastává roli zpěvačky v pětičlenné kapele Hangover a v akustickém duu PoZemi.

Co o sobě Betty prozradila?
"K hudbě mě přivedl táta, pro kterého den bez kytary za moc nestojí. Ve svém volném čase se ráda učím na kytaru a ukulele, a když mě to chytne, skládám své vlastní písně." 

Honza Zemánek 

Kytara, zpěv 

Již od sedmi let začal studovat hru na klarinet a saxofon pod vedením Břetislava Winklera na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně. Účastnil se mnoha významných hudebních soutěží a pravidelně se umisťoval na prvních příčkách. V deseti letech se jako samouk začal věnovat hře na kytaru a zůstal u ní dodnes. Hudba ho od té doby stále provází. Byl nedílnou součástí doprovodné kapely pro worshipové a gospelové sbory ve Znojmě, Brně a Letovicích. Dále byl členem plesové kapely Buch a PartyLeaders, působil v projektu pěvecké soutěže Zbýšovský Kos a v pop/funkové kapele Bohužel z Velkého Meziříčí. Již několik let působí jako sólový kytarista s Martinem Kurcem v jeho kapele MK Band. V roce 2017 a 2018 byl hlavním kapelníkem v muzikálu Očima Jidáše. V současné době je jedním z hlavních organizátorů hudebního festivalu Rozjezd fest, jenž podporuje mladé kapely. 

Co o sobě Honza prozradil?
"Hudba je nedílnou součástí mého života.  Kytara je úžasný nástroj, kterým mohu energii předávat dál."

Barča Smutná

Alternující zpěv

K hudbě a zpěvu ji přivedla babička, vedoucí Národo-pisného souboru Bítešan, díky které se již od malička účastnila pěveckých soutěží a zpívala na nejrůznějších akcích. Brzy ke zpěvu, jako doprovodný nástroj, přidala hru na klavír a příčnou flétnu v ZUŠ Velká Bíteš a jako samouk začala hrát na ukulele. Později působila v pěveckém sboru Gymnázia Velké Meziříčí, který uspěl v celostátních kolech a spolu se zpěvačkou Betty patřila k nadšencům gymnázia a tvořili skupinu acapella BaBeMaFr. V divadle Ikaros se podílela na představeních Evita, Alenka v říši divů, kde ztvárnila hlavní roli Alenky a Divá Bára, kde se ujala role Elišky. Nyní zpívá v dívčím sboru Pomněnky, hraje a zpívá příležitostně na svatbách, slavnostech a dále pracuje na svém zpěvu a hře na nástroje.

Co o sobě Barča prozradila?
"Možná je to klišé, ale nedokážu si představit den bez hudby. Když mi je smutno, jsem naštvaná nebo mám naopak radost, vždycky si sednu ke klavíru a zpívám. Je to takové moje bezpečné místo."

Kuba Jursa

Basová kytara, vokály

Talent k hudbě zdědil Jakub po otci, který byl hudebníkem každým coulem. I když k hudbě nebyl přímo veden, od malička k ní měl kladný vztah a jako dítě hrál na "airguitar" a zpíval. V ranné pubertě se postupně začaly projevovat hudební předpoklady a jako samouk zkoušel na kytaru brnkat první akordy. Od kytary byl pak k baskytaře jen malý krůček. Když v úplně první kapele s názvem Hlawanakashu baskytarista chyběl, rozhodl se této role ujmout, a tak se baskytara stala jeho osudovým nástrojem. Stejně tak jak Kuba přišel k baskytaře, se zhostil role zpěváka v oné kapele. Kapela Hlawanakashu existovala necelých 6 let, svého času si ale na scéně brněnského undergroundu vyšlapala své místo. Po jejím rozpadu se Jakub vydal na 5 let do zahraničí, kde nechával zrát nové nápady. Vznikla myšlenka kapely Kosmonopol, ve které od konce roku 2017 hraje na baskytaru a zpívá. Mimo pódium se ale také věnuje hře na kytaru a aranžmá v podobě klávesových nástrojů, syntezátorů a samplů. Jeho velikou vášní a inspirací jsou klasická hudba a science fiction.

Co o sobě Jakub prozradil?
"Můj táta od nás odešel, když mi byly 3 roky a na mou výchovu neměl žádný vliv. Nikdo mě k hudbě přímo nevedl. Přesto jsem o 10 let později já sám začal hudbu dělat úplně stejně jako on. Hudba je nejjasnější důkaz o genetice, který mám. Je to dar."

Fany Štefl

Klávesy, vokály

S láskou k hudbě se již narodil. Místo písmenek mateřského jazyka ho zajímaly algoritmy zvukového propojení a veškeré technologické vynálezy. Muziku se naučil podrobně vnímat i díky hudebně založeným rodičům. Nějakou dobu navštěvoval ZUŠ v Moravském Krumlově. V kapele začal hrát ve 14 letech na půjčený keyboard. Proto první peníze vydělané brigádou investoval do koupě svého vlastního syntezátoru. V té době začal hrát s kapelou Merllin, kde působil 17 let. Tím získal mnoho zkušeností, od tvorby složitých zvukových nastavení, až po zvučení kompletní kapely.

Co o sobě Fany prozradil?
"Ve volném čase obdivuji přírodní krásy a rád fotím vše, co mě něčím osloví."

David Müller

Bicí, zpěv

Od svých 7 let se učil hrát na akordeon, se kterým i absolvoval. Vždy ho to však táhlo k rockové hudbě, proto hned, jak dosáhl ze židličky na pedály, začal navštěvovat hodiny hry na bicí u Petra Kudibala. Během studia na gymnáziu také dojížděl do Brna a zdokonaloval se v popovém zpěvu pod vedením Jany Matysové. Již ve 14 letech založil spolu s kamarády z gymnázia studentskou kapelu Naškrk, jež vystupovala na kulturních akcích školy. Později se z Naškrku stala kapela s autorskou hudbou a předskakovala kapelám jako Fan Daniel, Metalinda, Mňága a Žďorp a dalším. Kapela ukončila své působení z důvodu tragické autonehody dvou ze členů, kteří zraněním podlehli. David se jako brněnský vysokoškolák připojil k punk-rockové kapele The Rest, s níž si měl možnost zahrát na pódiích po celé ČR i Slovensku, třeba jako předkapela skupin Jaksi Taksi, Zoči Voči, Iné Kafe, UDG a Imodium. Působení v The Rest zakončil koncertem na brněnském Majálesu na výstavišti. S coverbandem Merllin, jenž David založil v pouhých 15 letech a fungovala po dlouhých 17 let, odehrál stovky nejen soukromých akcí ale i hody, městské slavnosti apod. V současné době je David členem autorské modern-rockové skupiny Kosmonopol a jako "catman" Eric Singer vystupuje s KISS Revival Czech Republic.

Co o sobě David prozradil?
"Nejhezčí pohled na svět je ze židličky za bicí sadou, cítím se tam jako ryba ve vodě... Je to zkrátka nepopsatelný pocit, když můžete být na jednom pódiu se skvělými muzikanty a pod pódiem tančí a zpívají davy lidí!"

Peťa Zemánková

Manažerka

Peťa je od roku 2022 organizační posilou PoZemi. Je takovou naší paní Columbovou, málokdo ji mohl spatřit, protože s námi obvykle na akce nejezdí. Pečlivě se nám však stará o kalendář a komunikuje s Vámi vždy, když pošlete svoji poptávku či dotaz. V její režii je vše od prvního kontaktu až po domluvení všech detailů, které jsou k naší produkci a k hladkému průběhu Vašeho dne třeba. Komunikační a organizační schopnosti projevila ve svém podnikání a v mnoha svých vlastních projektech, ať už jako zakladatelka charitativního Běhu pro hospic ve Velkém Meziříčí, ochotnického Divadla MyNe nebo měřínského Festivalu pro všechny generace Rozjezd Fest podporujícího mladé kapely. Několik let byla také nedílnou součástí projektu Živý Betlém v Měříně. V současné době je členkou Divadla Ikaros a přes tři roky pracuje v týmu svatební agentury Pro Lásku. Peťa má rozhodně ráda životní výzvy a stejně jako je v profesním oboru zdravotní sestřičky málo věcí,  se kterými by si nedokázala poradit, tak i v roli manažerky snad není nic, čím byste ji mohli zaskočit.

Co o sobě Peťa prozradila?
"Stát na prknech divadla, organizovat projekty, zábavné akce pro děti nebo pomoci druhým je pro mě důležité a velice naplňující. Jsem tu pro Vás, aby Váš vysněný den proběhl hladce a aby se Honza, Betty a Barča mohli soustředit na muziku, kterou tak milují. Těším se na každý Váš email, telefonát a dotaz."

© 2022 PoZemi Music
 pozemi.music@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!